CHOVANECSPORT.cz

Vláďa Darida načal vítězně druhou padesátku startů

Česká reprezentace zvítězila v boji o 3. místo na China Cupu, když porazila domácí celek 4:1. V základní sestavě nechyběl Vladimír Darida, pro kterého to byl už 51. start v dresu národního týmu.

Kulatou padesátku zaznamenal v pátek proti Uruguayi (0:2), dnes vstoupil do její druhé poloviny a už na červnovém srazu by mohl Fotbalista roku 2017 vyrovnat legendárního Jozefa Chovance.
Výběr trenéra Karla Jarolíma dnes porazil Čínu, když po poločase prohrával 0:1. V povedené druhé půli se trefili Tomáš Kalas, Patrik Schick, Michael Krmenčík a Pavel Kadeřábek, Češi tak dokráčeli k pohodlné výhře 4:1. Vítězství mohlo být ještě vyšší, ovšem Vláďovi se nepodařilo v průběhu druhého poločasu proměnit pokutový kop. Po návratu z cesty do Asie čeká Vláďu o víkendu ligový duel Herthy s Wolfsburgem.