CHOVANECSPORT.cz

Plzeň statečně bojovala na Realu, Lukáš Hejda u toho nechyběl

Životní zážitek má za sebou obránce Viktorie Plzeň Lukáš Hejda. Se západočeským klubem se představil v rámci Ligy mistrů na hřišti slavného Realu Madrid. Za výkon a výsledek se hráči rozhodně nemuseli stydět. Do posledních vteřin bojovali o bod, nakonec padli 1:2.

Lukáš nastoupil v základní sestavě po boku svého tradičního spoluhráče Romana Hubníka a nečekal je vůbec snadný úkol, protože museli hlídat útočná esa jakými jsou Karim Benzema či Gareth Bale. Už v 11. minutě se Benzema ve vzdušném souboji s Lukášem prosadil, ale od té chvíle defenziva nepovolila bývalému francouzskému reprezentantovi další střelecký zápis.

Real sice zvýšil v 55. minutě na 2:0, když se trefil brazilský obránce Marcelo, ale jedenáct minut před koncem snížil Patrik Hrošovský a Viktoria se až do samého konce pokoušela o vyrovnání.

To se nepovedlo, proto zůstává v tabulce skupiny na posledním místě se ziskem jednoho bodu. Nicméně do domácí odvety s Realem půjde povzbuzena odvážným výkonem. Hraje se 7. listopadu v Doosan Areně.