CHOVANECSPORT.cz

Svátek pro Vydrovo Derby. V Anglickém poháru přivítají Leicester City!

Oba legionáři v Anglii zasáhli minulý víkend do bojů FA Cupu. Daniel Pudil odehrál celý zápas, ovšem jeho Sheffield ze soutěže vypadl. Naopak v ní pokračuje Derby County. A pro 4. kolo může počítat s velmi atraktivním soupeřem, úřadujícím šampionem Leicesterem City.

Nejstarší pohárová soutěž obvykle ve 3. kole, kdy se do poháru přiřadí celky z Premier League a Championship, nabídne několik překvapení. O jedno z nich se postarali „Berani“, kteří zvítězili na hřišti prvoligového West Bromwiche Albion. Derby čekalo dlouhých třicet jedna let, než se mu v FA Cupu podařilo vyřadit soupeře z vyšší soutěže. Na stadionu The Hawthorns sice prohrávalo, ale dvěma góly v druhé půli výsledek otočilo. Jednou se trefil Darren Bent, konkurent Matěje Vydry v útoku. Český reprezentant nastoupil na závěrečných pět minut. Odměnu za velmi dobrý výkon „Rams“ ještě zpříjemnil pondělní los, který přisoudil Derby velmi atraktivního soupeře – Leicester City. Úřadující mistr, jenž se v dosavadním průběhu ligové sezony spíš trápí, prošel přes Everton. Čtvrté kolo je na programu poslední lednový víkend (28. a 29. ledna).

To už se nebude týkat Sheffieldu Wednesday, který podlehl na hřišti Middlesbrough 0:3. Daniel Pudil odehrál celý zápas.